Hádzanárky Michaloviec zdolali v šlágri Most 31:26

05.03.2014 Celý región

Michalovce 5. marca (TASR) - Michalovčanky v 18. kole zvíťazili na palubovke tabuľkovo najlepšieho českého družstva DHK Baník Most 31:26 a štyri kolá pred koncom majú pred ním na čele trojbodový náskok.

Domáce hráčky vstúpili do zápasu lepšie, ale Michalovčanky prebrali postupom času iniciatívu v hre a už v 20. minúte si dokázali vypracovať osemgólový náskok. Po prvom polčase, ktorý sa skončil výsledkom 10:14, pokračovali zverenky Jána Packu v ucelenej hre aj v druhom dejstve. Udržiavali si niekoľkogólový náskok a dôležitý duel dotiahli úspešne do víťazného konca.

18. kolo WHIL:

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 26:31 (10:14)
Najviac gólov: Beňušková 8/1, Borovská 6, Martinková 3 - Szöllösiová 9, Horňáková 7, Trehubová 7/2, Rebičová 6. Rozhodovali: B. Frieser - L. Frieser, vylúčené: 3 - 6, ČK: 52. Trehubová (Michalovce - za 3 vylúčenia), 7 m hody: 1/1 - 2/2, 1000 divákov

Predohrávka 19. kola:
HC Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 21:26 (12:13)

Najviac gólov: Chrenková 8/4, Bačíková 4 - Knedlíková 6, H. Kutlvašrová a Keclíková po 5
Pok. hody: 4/4 - 0, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 250 divákov